Активне довголіття

З кожним днем ​​все більшу популярність набирає тема активного довголіття. Практично у всіх галузях з’являються відгалуження, мета яких – надати клієнтам можливість підвищити тривалість та якість життя. Природно, правильне харчування – один з ключових моментів довголіття. Тому і на курси дієтолога приходять не тільки ті, хто прагне схуднути, підтримати, набрати вагу або змінити своє тіло, а й ті, хто зацікавлений в активному довголітті.

Старіння – процес, здавалося б, неминучий, але існуюча концепція старіння не витримує ніякої критики при застосуванні її на тих видах тварин, які абсолютно не підвласні цьому процесу – наприклад, голий землекоп і нічниця Брандта. З точки зору продовження активного життя важливо розуміти суть процесу старіння і визначати зміни, його супроводжують.

Шляхом багаторазових досліджень цього процесу було виділено ряд способів, використовуючи які можна уповільнити процес старіння:
Організму необхідно забезпечити кількість вітамінів і мікроелементів, достатню для нормального протікання всіх фізіологічних процесів. Основне значення мають норми вітамінів групи В, вітамін Д і К, йод, Калій, Магній і Селен.

Супроводжуючим фактором фізичного здоров’я є здоров’я ментальне. В першу чергу – це правильний режим сну і неспання і ефективна боротьба зі стресом. Не менш важливо навчитися правильно і якісно розслаблятися. в цьому відмінно допомагають медитації.

Помірні дози стресових станів. Це поняття зазвичай описується словом – гормезис. Це означає, що організм потребує мінімальних позитивних стресових стимуляції, наприклад – інтервальних тренуваннях або вживанні гострих спецій.

З точки зору харчування важливо обмежити або зовсім виключити продукти, які стимулюють різні фактори росту. Таких продуктів досить багато і всі вони вивчаються на курсах дієтолога. Основні їх групи – молочні та м’ясні продукти, зокрема, червоне м’ясо. Його не рекомендують вживати частіше одного, двох разів на тиждень, при цьому порції повинні бути невеликими.

Превентивна медицина – дії, спрямовані на зменшення ризику таких захворювань як хвороба Альцгеймера, онкологічні захворювання, захворювання серцево-судинної системи, діабет

На даний момент багато людей починають вживати заходів, спрямованих на радикальне продовження життя, ще з двадцяти років. І при цьому досягають дуже хороших результатів у порівнянні зі своїми однолітками, що живуть в звичайному режимі. При цьому зміни стосуються всіх сторін і сфер життя, починаючи з харчування та режиму дня і закінчуючи захопленнями і режимом рухової активності